Guardiola: Titulli na iku, është koha të fokusohemi në ndeshjet tjera

Mançester, 3 shkurt 2020 (MIA) – Trajneri i Mançester Sitit, Josep Guardiola, pas humbjes nga Totenhemi (0:2) në gjiron e 25 të kampionatit të Anglisë, deklaroi se tërhiqet nga lufta për titullin.

“Titulli na iku. Ne jemi shumë larg. Liverpuli nuk mund të ndalet, ai ka shumë pikë. Është koha të fokusohemi në ndeshje të tjera dhe të kualifikohemi në Ligën e kampionëve për sezonin e ardhshëm”, deklaroi Guardiola.

Pas 25 raundeve në Ligën premirë, Liverpuli është i pari me 73 pikë, para Sitit i cili ka 51 pikë. sn/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail