Barcelona e konfirmon, Bartomeu largohet nga funksioni kryetar i klubit

Barcelona, ​​28 tetor 2020 (MIA) – Presidenti i Barcelonës, Zhozep Bartomeu tërhiqet nga funksioni, kumtoi mbrëmë shërbimi për shtyp i klubit katalanas.

Arsyeja e dorëheqjes janë rezultatet e dobëta sportive dhe gjendja ekonomike e klubit. Votimi i mosbesimit të Bartomeus mblodhi më shumë se 16.000 nënshkrime.

Paraprakisht, qeveria katalanase e kishte refuzuar kërkesën e drejtorisë së klubit për mbajtje të referendumit për t’i votuar mocion të mosbesimit kryetarit të Barcelonës, Bartomeu.

Ngjarja u planifikua për 1-2 nëntor, megjithatë, për shkak të dorëheqjes në udhëheqësinë e klubit, zgjedhjet e reja do të mbahen brenda rreth 40 ditësh. ls/shk/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail