Futbollistët e Maqedonisë së veriut sonte në ndeshje kundër Gjermanisë

Shkup, 11 tetor 2021 (MIA) – Reprezentacioni i Maqedonisë në futboll sonte prej orës 20:45 është nikoqire e Gjermanisë në ndeshjen e xhiros së tetë të grupit J në kualifikimet për Kampionatin botëror 2022.

Të përzgjedhur e seleksionuesit Bllagoja Milevski paralajmërojnë betejë të fortë në tentimin për befasi të re kundër kundërshtarit të fuqishëm i cili njëherë ishte mposhtur në këtë cikël.

Kapiteni Stefan Ristovski në konferencën për shtyp në vigjilje të ndeshjes kërkoi lojë të disiplinuar.

Ndeshja do të luhet në Arenën kombëtare “Todor Proeski në Shkup.

Në dy ndeshjet e radhës të kësaj xhiroje luajnë: Rumania – Armenia dhe Islanda – Lihtenshtajni.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail