U bënë të ditur 11 pjesëmarrësit në Kampionatin Botëror 2022 në Katar

Cyrih, 16 nëntor 2021 (MIA) – Pas përfundimit të ndeshjeve kualifikuese prej mbrëmë dihen 11 përfaqësueset të cilat deri më tani siguruan pjesëmarrje në Kampionatit Botëror të Futbollit vitin e ardhshëm.

Krahas nikoqirit të Botërorit 2022, Katarit, për pjesëmarrje luftuan edhe Gjermania, Danimarka, Brazili, Belgjika, Franca, Kroacia, Spanja, Serbia, Anglia dhe Zvicra.

Për më 26 nëntor është caktuar shorti për plejoffin në kontinentin evropian në të cilin do të merr pjesë edhe përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut. Do të formohen tre grupe me nga katër përfaqësuese, vetëm fituesit do të luftojnë për plasman në KB në Katar.

Në kampionatin i cili do të mbahet prej 21 nëntor deri 18 dhjetor 2022 do të luajnë 32 përfaqësuese. fc/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail