Bayer shkarkoi Seoane dhe emëroi Xabi Alonso si trajner të riLeverkusen, 5 tetor 2022 (MIA) – Ish-lojtari i Liverpoolit dhe Real Madridit, Xabi Alonso, është emëruar trajner i ri i Bayer Leverkusenit.

Skuadra e Bundesligës shkarkoi Gerardo Seoane nga posti i trajnerit të skuadrës pas humbjes së djeshme nga Porto në Ligën e Kampionëve.

43-vjeçari zviceran ishte në klub nga korriku i vitit 2021.

Trajneri i ri i Leverkusenit, 40-vjeçari spanjoll, është deri në fund të qershorit 2024.

Alonso u tërhoq nga futbolli në vitin 2017, pas së cilës punoi në akademinë e Real Madridit dhe drejtoi ekipin e dytë të Real Sociedad.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail