Paga vjetore e Guardiolës në Bayern, 17 milionë euro!

Madrid, 17 janar 2013 (MIA) – Ish trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola ka zyrtarizuar marrëveshjen që nga edicioni i ardhshëm të marrë drejtimin e skuadrës bavareze, mirëpo paga e tij mbeti sekret. Sipas agjencisë spanjolle të lajmeve EFE, ai do të jetë trajneri më i paguar në botë, pasi do të marrë 17 milionë euro në vit.

Në këtë mënyrë Guardiola do t’ia kalojë për gati 2 milionë euro trajnerit momentalisht më të paguar në botë, Jose Mourinhos së Real Madridit.

Trajneri i tretë më i paguar në botë është eksperti italian Carlo Ancelotti, i cili në PSG të Parisit paguhet 13.5 milionë euro në vit, derisa kopatrioti i tij Marcello Lippi në skuadrën kineze Guangzhu ka pagë vjetore prej 10 milionë eurove.

Pas tyre, vijnë Alex Ferguson në Manchester City me 9.4 milionë, Arsen Wenger në Arsenal me 9.3 dhe Guus Hiddink në Anzhi me 8.3 milionë euro.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail