Mercedes-Benz ka paralajmëruar blerësit për një problem ftohjeje në disa modele

Mynih, 5 janar 2022 (MIA) - Mercedes-Benz ka njoftuar pronarët e disa veturave të saj luksoze për problemin e sistemit të ftohjes që mund të çojë në zjarr, duke shtuar se në këtë moment nuk mund të tërheqë vetura sepse nuk mund të marrë pjesët e nevojshme

Problemi është rrjedhja e mundshme e ftohësit nga pompa, e cila mund të shkaktojë mbinxehje të pjesëve të automjetit. Pompë me defekt është instaluar në modelet GLE / GLS (platforma 167), C-class (platforma 205), E-class (platforma 213), S-class (platforma 222), S-class (platforma 223), coupe e-class / e konvertueshme (platforma 238), GLC (platforma 253), CLS (platforma 257) dhe G-Class (platforma 463), thonë ata.

përdorimi i tyre duhet të mbahet në minimum. "Pronari i automjetit që do të tërhiqet mund të kontaktojë gjithmonë partnerin më të afërt të shërbimit të Mercedes-Benz," tha kompania në një deklaratë. Një sistem ftohjeje me defekt mund të ketë 800,000 makina. си / SD /lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail