Sony ka ndarë 1 miliard dollarë për projekte të rejaTokio, 12 prill 2022 (MIA) - Gjigandi japonez i teknologjisë Sony ka investuar rreth 1 miliard dollarë në kompaninë amerikane të lojërave kompjuterike Epic Games. Kjo është bërë e ditur në faqen e internetit të korporatës.

"Përmes këtij investimi, ne presim me padurim të zgjerojmë dhe thellojmë partneritetin tonë me Epic Games për mundësitë për të krijuar mënyra të reja argëtimi," tha Sony në një deklaratë.

"Epic Games" është kompania-krijuese e një prej lojërave më të njohura sot - "Fortnite".lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail