Twitter do të pezullojë përgjithmonë llogaritë e imituesveLos Angeles, 7 nëntor 2022 (MIA) – Twitter do të heqë përgjithmonë përdoruesit që imitojnë profile autentike në platformë, ka zbuluar pronari i ri Elon Musk.

“Në të ardhmen, çdo profil në Twitter që imiton dikë, pa thënë qartë ‘parodinë’, do të pezullohet përgjithmonë. Ne kemi lëshuar më parë një paralajmërim përpara heqjes, por tani që po prezantojmë verifikimin e gjerë, nuk do të ketë asnjë paralajmërim”, shkroi Musk në Twitter.

Elon Musk tha gjithashtu se çdo ndryshim i emrit do të bënte që etiketa "e verifikuar" të humbiste përkohësisht. Lëvizja vjen pasi platforma thuhet se hoqi përdoruesit që ndryshuan emrat e përdoruesve në Elon Musk, duke përfshirë ato të komikes amerikane Kathy Griffin dhe aktorit Rich Sommer.

Pas çështjes së Griffin, Musk shkroi në Twitter se ajo u ndalua "për imitimin e një komedianeje".

Ai tani mund të rivendosë llogarinë e saj, "nëse ajo e dëshiron vërtet atë - për tetë dollarë", shkroi pronari i ri në Twitter.

Musk përfundoi marrjen e platformës prej 44 miliardë dollarësh javën e kaluar, duke shkurtuar menjëherë stafin dhe duke futur një tarifë mujore për të verifikuar profilet e përdoruesve.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail