Si të njohim kamerat e fshehta me celular?

Shkup, 27 janar 2023 (MIA) - Telefonat celularë marrin opsione dhe funksione të ndryshme nga viti në vit, ndaj sot një prej tyre është njohja e kamerave të fshehta.

Si të kontrolloni nëse kamera juaj celulare mund të zbulojë dritën infra të kuqe? Me telekomandën e televizorit. Thjesht ndizni kamerën dhe drejtojeni atë në dritën e përparme nga telekomanda. Shtypni çdo buton mbi të dhe shikoni ekranin e telefonit. Për të qenë në gjendje të shkrepni në kushte ndriçimi të ulët ose pa ndriçim, p.sh. kamerat e vëzhgimit përdorin spektrin infra të kuqe të dritës. Syri i njeriut nuk mund ta shohë atë, por kamera e telefonit mundet, ndonjëherë.

Nëse pajisja celulare mund të zbulojë dritën infra të kuqe, ajo do të shfaqet në ekran si dritë e vazhdueshme ose e ndërprerë.

Nëse kamera e pasme nuk mund ta bëjë këtë, duhet të provoni kamerën e përparme.

Zbulimi me rreze infra të kuqe me kamerën e telefonit tuaj është i dobishëm kur kontrolloni për një kamerë të fshehur me Air-BNB ose akomodime të tjera private, e cila shpesh rezulton e pabesueshme. Në dhoma të tilla, dhoma errësohet sa më shumë, luhet kamera e telefonit dhe më pas vijon një kontroll i detajuar i hapësirës.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail