Заштита на децата во дигиталниот свет – Kaspersky Safe Kids и детски смарт часовници од Телеком

Македонски Телеком воведува алатки за заштита на децата во дигиталниот свет: Kaspersky Safe Kids и детски смарт часовници, достапни во Cool Kids, новата тарифа во Magenta 1.Врвната онлајн заштита Kaspersky Safe Kids е алатка што овозможува увид и контрола на времето што децата го поминуваат на мобилен, таблет или компјутер, заштита од опасни онлајн информации, како и следење на објавите на децата на социјалните мрежи. Со Kaspersky Safe Kids родителите можат да бидат спокојни за содржините со кои децата се среќаваат на интернет, а тие безбедно да истражуваат, да учат и да се забавуваат.

Со смарт часовниците за деца, корисниците ќе имаат можност за детален увид во движењето и локацијата на нивните деца – брзо, едноставно и во секое време. Смарт часовниците MyKi и TLC Family Watch се достапни во неколку различни бои со можност за двонасочни повици, како и испраќање текстуални и говорни пораки кон часовникот и говорни пораки од часовникот кон апликацијата.

Во тарифата е вклучен интернет, часовникот за да биде секогаш онлајн и разговори за да можат родителите постојано и секаде да бидат во контакт со своите деца.

Наша обврска е да им овозможиме на децата безгрижно да ги истражуваат неограничените можности на дигиталниот свет.

Повеќе информации на следниот линк.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Еден човек доаѓа во едно село, среќава двајца селани на сред село и му се обраќа на едниот.
- Каде е кметот?
- Сее!
- Сее? Сред зима?
На тоа се надвоврзува другиот селанец:
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
1889.- Роден е Волтер Липман, северноамерикански...
1903.- Над селото Цапари, на Пелистер се водеше...
1939.- Во Лондон умре Сигмунд Фројд, австриски...
1984.- Во Струга умре Владо Малески, македонски...