Polaroid Lab ги претвора фотките од вашиот смартфон во инстант слики

Polaroid претстави инстант камера наречена Polaroid Lab која ги печати сликите од смартфонот и е опишана како „минијатурна темна соба за на биро“.Оваа камера функционира така што се поставува врз смартфонот, а корисникот пред тоа избира која слика ќе биде прикажана преку Polaroid Originals апликацијата. Со притискање на црвеното копче, сликата се проектира на филм, а потоа со комбинација од огледала, светлина и уникатната хемикалија на Polaroid, таа излегува во форма на инстант слика.

Уредот е верзија на проектот Instant Lab Printer, оригинално финансиран преку платформа за групно финансирање во 2020-та.Истиот ќе започне со продажба месецов, а апликацијата Polaroid Originals како и уредот ќе бидат на располагање за сите оние со iPhone 6S и понов, со iOS 11 и понов, како и за корисниците на телефони со Android 7 или понов оперативен систем, со поддршка за сегашните модели на Samsung, Huawei, Google Pixel и One Plus.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Психијатар му вели на пациентот:
- Веќе сте целосно здрав. Можете слободно да си одите дома.
- Колку жално. Цела година бев Арнолд Шварценегер, а сега сум никој и ништо.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
1422.- Умре францускиот крал Шарл ВИ, кој на...
1556.- Во Венеција умре Пиетро Аретино,...
1760.- Роден е јапонскиот сликар Кацушика...
1772.- Роден е англискиот писател и мислител...