Пет години Magenta 1 – прославата продолжува со промотивен HBO пакет

По повод јубилејот – 5 години Magenta 1, продолжуваме со прославата со промотивен HBO пакет за сите приватни и деловни корисници на MaxTV. Од 4 ноември до 15 јануари, корисниците ќе можат да уживаат во ексклузивните филмски содржини на HBO.Приватните корисници можат да го активираат пакетот преку Telekom MK апликацијата, а деловните преку IPTV платформата и бесплатниот телефонски број 142 558. Во промотивниот период HBO пакетот ќе биде вклучен во месечната претплата.

Освен HBO пакетот, корисниците можат да активираат и 10 GB мобилен интернет кој е еднократен и достапен за сите приватни постпејд корисници, како и за деловните корисници на Magenta 1 Business и Business тарифните модели. Промотивниот мобилен интернет се активира само преку Telekom MK апликацијата, со цена од еден денар и може да се искористи 30 дена по активирањето. Промоцијата трае ограничен период.

Пет години сме поврзани, споделувавме и уживавме заедно во придобивките на пакетот кој ги обединува сите Телеком услуги, на едно место и во една сметка, за целото семејство и за сите бизнис потреби. Низ перспектива од пет години ја подобрувавме и ја прилагодивме понудата на новото дигитално време и Magenta 1 сега е најдобрата понуда на интегрирани услуги на пазарот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Мујо и Фата излегле со кучето на прошетка, кога по некое време Фата се сетила дека заборавила да облече гаќи. И му текнало на Мујо идеја:
- Фато, дај на кучето да те помириса...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1533.- Англискиот крал Хенри Осми се ожени со Ана...
1579.- Во Утрехт побунетите провинции Холандија,...
1627.- Роден е Роберт Бојл, англиски физичар и...
1736.- Роден е францускиот математичар,...