Твитер воведува платени објави

Твитер воведува платени содржини за некои профили како нов начин за награда на создателите на содржини. Ова е дел од стратегијата на социјалната мрежа да ја зголеми својата публика, но и да си ја намали зависноста од приходите од реклами.Имено, тн. „инфлуенсери“, како што се познавачите за шминка или спорт, отсега ќе можат да имаат и „суперследачи“ кои ќе добиваат ексклузивна содржина со претплата од 3, 5 или 10 долари месечно.

– Како „суперследач“, ќе може да учествувате во дискусии во кои пристап имаат само привилегираните претплатници, изјави Естер Крофорд, одговорна претставничка на Твитер.

Таа, притоа, нагласи дека јдосегашните објави нема да исчезнат.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Полицаец на работа на стадион, за време на утакмица се туфка ли туфка, па на крај изнервиран станува и вика:
- Па добро бе мајку му стара, не може ли да ќутите и да...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1791.- Роден е Мајкл Фарадеј, англиски физичар и...
1792.- Во екот на војната со контрареволуцијата...
1862.- Американскиот претседател Абрахам Линколн...
1933.- Во Париз почна Светскиот младински...