Nero 9 - со нови функции

Nero ја најави новата верзија на најпопуларниот пакет за „режење“ ЦД и ДВД, Nero 9 која ќе содржи бројни нови функции.

Интегрираниот „Ad Spotter“ автоматски ги отстранува рекламните блокови од снимениот видео материјал. Опцијата „Music Grabber“ ги претвара клиповите од „YouTube“ во МП3 датотеки, односно со помош на оваа алатка се издвојува звукот од музичките видеа. Освен тоа, во Nero 9 е интегриран и новиот софтвер за автоматски препознавање на музиката, со чија помош можете да го дознаете името на изведувачот, името на песната и на албумот.

За заштедата на времето при снимање на DV и HDV видео материјал се грижи „Tape-Scan“ функцијата. „Movie Wizard“ од зададениот видео материјал прави извонредна снимка. Вистински развој доживеа и „Rescue Agent“, кој овој пат има многу понапредни опции за враќање на податоците од CD, DVD дискови, USB уреди, Flash мемориски картички, како и од хард дискови.

Nero 9 е компатибилен со Windows XP и со Windows Vista оперативниот систем и може да се купи по цена од 60 евра.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Мујо и Фата излегле со кучето на прошетка, кога по некое време Фата се сетила дека заборавила да облече гаќи. И му текнало на Мујо идеја:
- Фато, дај на кучето да те помириса...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1533.- Англискиот крал Хенри Осми се ожени со Ана...
1579.- Во Утрехт побунетите провинции Холандија,...
1627.- Роден е Роберт Бојл, англиски физичар и...
1736.- Роден е францускиот математичар,...