Бета верзијата на Windows 7 пристига на 27-ми октомври

Доколку сте заинтересирани за сите добри и бета верзии на MS softver-от вклучувајќи го и Windows 7, спакувајте ги куферите и одлетајте за Лос Анџелес, на конференцијата на Professional Developers, што ќе се одржи од 27-ми и 30-ти октомври.

Microsoft и официјално вети дека на сите посетители ќе им поклони хард диск од 160 GB со инсталирана бета верзија од нивните софтвери, вклучувајќи го и Windows 7 оперативниот систем. Софтверскиот гигант на Professional Developers конференцијата ќе претстави голем број од своите производи, а директорите на компанијата се разбира дека ќе зборуваат за тоа како и колку Microsoft е супер.

„Microsoft“ исто така информираше дека Windows 7 има поддршка за некои супер добри технологии, вклучувајќи touch computing, нови API за работа на context-aware апликации, Web сервиси и други работи, за кои не сакаше повеќе да открива. Microsoft има закажано дури 22 состаноци посветени на Windows 7 “miracle worker edition” OS.

Од новиот оперативен систем навистина се очекува многу, особено ако се земе предвид дека повеќето корисници не сакаат да ја користат Vista-та, која претставува нашминкана верзија Windows XP и кои се надеваат дека новиот систем ќе биде навистина добар.

Ако сакате да заминете за Лос Анџелес и ако можете да си дозволите да потрошите 400 долари за регистрација пред почетокот на конференцијата или 2395 долари за целосна регистрација, тоа можете да го направите на http://microsoftpdc.com/Registration/Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Патролира цајкан навечер по парк, кога гледе мрда некоја грмушка.
- Кој има таму викнал, и излегува гол дечко. Што правиш таму?
- Еве е..м
- Опаа, на јавно место, ај казна 1000...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1791.- Роден е Мајкл Фарадеј, англиски физичар и...
1792.- Во екот на војната со контрареволуцијата...
1862.- Американскиот претседател Абрахам Линколн...
1933.- Во Париз почна Светскиот младински...