Конечно: “YouTube“ апликација за “iPhone“

Само еден ден пред излезот на новиот “iPhone“, “Google“ конечно ја лансираше “YouTube“ iOS апликацијата.

“Новата ’iPhone’ апликација е достапна ширум светот и дава пристап на десетици илјади официјални музички спотови, а носи и многу нови опции што ќе го унапредат пронаоѓањето и споделувањето на нови видеа и видео канали“, се наведува во официјалното соопштение на “Google“.Во него се наведува дека се работи на оптимизираната верзија за “iPad“, која би требало да биде достапна во текот на наредните месеци.

Официјалната “YouTube“ апликација за “iPhone“ е достапна во App Store продавницата за апликации и тоа за уредите на iOS 4.3 и за новите верзии.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Слоница и глушец имале секс, кога на слоницата од дрво и паднал кокосов орев на глава. Таа офнала, а глушецот и рекол:
- То, бејби, то!!!

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на храната
1430.- Роден е шкотскиот крал Џејмс II, кој...
1553.- Умре Лука Кранах, германски сликар и...
1649.- Умре Исак ван Остаде, холандски сликар....