Познат готвач фатен со 40 пирани на аеродром

Познатиот перуански готвач Виргилио Мартинез бил задржан на аеродромот во Лос Анџелес, поради тоа што во една торба имал 40 пирани.

Рибите биле замрзнати, вакуумски затворени. По пет часа, јужноамериканскиот готвач е пуштен со својот необичен багаж.

За „Лос Анџелес тајмс“, тој изјави дека уште истата вечер ги искористил пираните за во салата. Мартинез е сопственик на ресторанот „Централ” во Лима, Перу, којшто 2014-та година беше прогласен за најдобар во Јужна Америка.

 Учествувал и во третата сезона на емисијата на Нетфликс – „Масата на мајсторот“ („Chef’s Table”).



Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе добил слаба оцена по географија.Кога дознал
татко му решил да му помогне на синот.Го земале глобусот и ....
-Тате,каде се наоѓа Атлански Океан?
По кусо вртење на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е сер Џошуа Рејнолдс, англиски...
1872.- Роден е Раул Амундсен, норвешки поларен...
1885.- Воспоставена е британска колонијална...
1940.- Адолф Хитлер ја издаде директивата...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби