Дали би ги купиле овие речиси неуништливи патики?

Обичните патики се лесни, удобни и изгледаат стилски, но обично не се премногу издржливи, ниту пак нудат добра заштита за стапалата.Револуционерните патики “Ryder” на компанијата Indestructible Shoes (неуништливи чевли) се токму спротивното – како што самото име им кажува, тие се специјализирани обувки кои можат да издржат сериозно „малтретирање“.Се работи за совршена хибридна патика која ја комбинира заштитата и издржливоста на работничките обувки, со стилот и удобноста на обичните патики.

Горниот дел им е конструиран од материјал кој ја отфрла влажноста направен од материјал кој се употребува за заштитни облеки на војската, кој нуди целосна заштита од тешки предмети кои во спротивно би можеле значително да ги повредат стапалата.Ѓонот е исто така направен од материјал кој има и воена употреба и е екстремно флексибилен, истовремено и комплетно непробоен. Во патиките има вградено и технологија за апсорбирање на удари, како и електрична изолација, а материјалот е отпорен и на лизгање (во случај на газење врз мокра или лизгава површина).

Доаѓаат во 4 стилски бои (сива, црна, зелена и розова), а регуларната цена им е $160.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот


- Тато, тато, каде се Алпите?
- Не знам сине. Прашај ја мајка ти, она чистеше вчера.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
1469.- Кралицата Исабела од Кастиља се омажи за...
1685.- Францускиот крал Луј XVI го поништи...
1697.- Роден е италијанскиот сликар Џовани...
1859.- Во Париз е роден Анри Бергсон, француски...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби