Џокер најпребаруван лик на „Pornhub“ деновиве

Според податоци на интернет-платформата „PornHub“, последниве денови, сѐ повеќе луѓе го пребаруваат поимот „Џокер“ барајќи порно содржини. Откако е објавен филмот со тој наслов, очигледно и љубителите на порното имаат големи очекувања.Само во неделата, зборот бил пребаран 291.628 пати на порнографската страница. За четири дена, тој број изнесувал 741.000.

Порнографијата често ги одразува културните трендови, па дури и филмовите и видеоигрите. Ликот на Марго Роби – Харли Квин во Suicide Squad, лани имаше повеќе од 10 милиони пребарувања на „Pornhub“.

Порнографијата ја рефлектира и политиката. Во 2018 година, на оваа порно страница Доналд Трамп е пребаруван 300.000 пати, во просек – околу 822 пати на ден, но Меланија Трамп двојно го натфрли сопругот. Неговата љубовница, порно ѕвездата Сторми Даниелс, пак, која стана популарна по аферата со Трамп, беше апсолутна шампионка за 2017-ма година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
-Од што умре Вашата прва жена? - судијата го прашува осомничениот.
-Јадеше отровни печурки.
-А како почина вторта?
-И таа јадеше отровни печурки.
-Немојте да ми кажете дека и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Патниот правец Р2332 Охрид – Ресен, преку националниот парк Галичица (врска со Р1307 Царина – врска со А3 и...
Верски календар
На денешен ден
1443.- Роден е италијанскиот свештеник Џулијано...
1560.- Умре францускиот крал Франсоа Втори, кој...
1771.- Во Падова умре Џовани Батиста Моргањи,...
1791.- Во Виена умре Волфганг Амадеус Моцарт,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби