Природен феномен: Невообичаено многу близнаци на едно место

Во едно индиско гратче се раѓаат невообичаено голем број близнаци и никој не може со сигурност да објасни зошто е тоа така.

Според податоците на училиштата во Сиркажи, во сојузната држава Тамил Наду во јужна Индија, денес настава посетуваат најмалку 150 двојки близнаци. Околните жители тоа го гледаат како благослов.

Како што пренесува Би-би-си, нема сериозно научно објаснување за тој феномен, но постои потреба да се дознае нешто повеќе околу тоа.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Во болница влегува панкерка и се жали на болки во стомакот. Младава жена имала розова коса, еден куп тетоважи и обетки и чудна облека. Откако докторот утврдил дека има...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е со умерен интензитет и се одвива по претежно суви коловози. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги...
Верски календар
На денешен ден
1844.- Во Виена умрел Јернеј Копитар, словенечки...
1858.- Се родил холандскиот лекар Кристијан...
1938.- Основана е Словенечката академија на...
1941.- Британскиот премиер Винстон Черчил и...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби