Вработен во Старбакс добил „интернет бакшиш“ од речиси 100.000 долари

Вработен во Старбакс во Сан Диего, Калифорнија, одбил да услужи жена која не сакала да носи заштитна маска. Истиот потоа, откако видео-снимката од тој настан се рашири на Фејсбук, доби речиси 100.000 долари „бакшиш” собран од луѓето кои ја поддржуваат неговата постапка.Ленин Гутјерес (24) бил на смена кога во кафулето влегла жената без маска. Ја прашал – дали има маска за лице, по што таа веднаш го нападнала, а притоа и го снимила.

Но, откако незадоволната гостинка го постирала видеото на Фејсбук, добила реакциja каква што не очекувалa. Како што јави телевизијата Ен-Би-Си, жената добивала и смртни закани од непознати луѓе. Како резултат на нејзината снимка, набргу се појавила и страница на „GoFund Me“ за донации и помош на Ленин Гутјерес, со видеото на неа. До денеска, се собрани над 98.700 долари.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Плавуша пишува љубовно писмо на дечкото...
- Овде е супер, најубаво се забавувам во зоолошката градина, уште и ти да беше тука....
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е со умерен интензитет и се одвива по претежно суви коловози. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги...
Верски календар
На денешен ден
1865.- Во Петроград е роден Александар Пертович...
1903.- Неколку денови пред паѓањето на...
1913.- Заврши Втората балканска војна која на 30...
1993.- Во Скопје умре Димитар Кондовски,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби