Гинисов рекорд: Пингвинот Олде наполни 41 година

Пингвин женка од Зоолошката градина во градот Одензе, Данска, по име Олде, влезе во Гинисовата книга на рекорди како најстариот пингвин во светот откако доживеа 41 година.Видот, кој потекнува од Антарктикот и околните острови, обично живее само триесет години. -Целата зоолошка е горда на тивката и мирна Олде, коментираат одговорните лица.

Поради возраста, Олде сега има малку поинаков третман во споредба со другите пингвини. На пример, нејзината риба се служи одделно за да не мора да ја дели со помладите пингвини.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Како чука срцето на една плавуша.
- Тупа-глупа, тупа-глупа, тупа-глупа...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1562. - Во Мадрид е роден Феликс Лопе де Вега,...
1758.- Британците го окупираа Сенегал.
1763.- Умре францускиот писател Прево, познат по...
1783.- Последните британски војници го напуштија...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби