Погон за слатки во Лондон претворен во луксузен стан

Стан вреден 24,95 милиони фунти се појави на пазарот во Лондон, Англија. Се наоѓа на плоштадот Тревор, а занимливо е тоа што живеалиштето е всушност дел од зграда што некогаш била фабрика и складиште за чоколади „Хародс“.Богатата историја на овој објект, како и неговата местоположба, се причина за високата цена. Големиот двокатен стан е составен од четири дела споени во еден, а зафаќа површина од 595 квадратни метри. На горниот, петти кат има просторија за прием чии прозорци нудат поглед на плоштадот Тревор, а покрај неа има трпезарија, како и работна соба што може да послужи и како мини-кино.

На горниот кат има добро опремена кујна со излез до тераса. Има и соба за гости, којашто лесно може да се претвори во, на пр. вежбалница, а во рамките на тоа има и туш.

Скалите надолу, до четвртиот кат, водат кон голем гардеробер, две бањи и сауна. На овој кат има и четири спални соби, од кои едната има мала тераса. Подот е модерно опремен.

Зградата во која се наоѓа станот има и приватна градина, за станарите. А, за нивната безбедност пак, обезбедувањето се грижи 24 часа на ден.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Оглас: Барам убава, паметна, шармантна девојка со автомобил. Пожелна слика од автомобилот.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози. ЗИМСКА ОПРЕМА: Од 15.11.2020 година започна законската обврска за задолжително поседување на...
Верски календар
На денешен ден
1459.- Роден е холандскиот свештеник Адријан...
1810.- Роден е италијанскиот свештеник Винченцо...
1817.- Роден е унгарскиот писател Јанош Арањ,...
1824.- Во Литомишл е роден Беджик Сметана, чешки...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби