Со вакцина прославена 73-годишнина од брак

Деведесетгодишен пар од американската сојузна држава Кентаки ја прослави 73-годишнината од нивната венчавка со вакцинација против Ковид-19.Ноел „Џин“ Рекорд (93) и неговата две години помлада сопруга, Вирџинија Рекорд, се меѓу првите пациенти во Синсинати, во сојузната држава Охајо, всушност, кои беа имунизирани во фазата 1-Б од вакцинацијата. Двојката пристигна од северен Кентаки на местото за вакцинирање на Универзитетот во Синсинати.

– Ние сакаме да се вратиме на нашиот вообичаен начин на живот што е можно поскоро. Јас правев танцови вежби и тоа прекина минатиот март. Со нетрпение очекувам луѓето да се вакцинираат и да продолжиме со вообичаените активности, да танцуваме и да се забавуваме, вели Џин.

Тие ќе се вратат за три недели, за да ја примат и втората доза од вакцината.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си одат тројца будали по железничка пруга и едниот вели:
-колку долги се овие степеници, бреее, крај немаат
Вториот вели:
-абе остај што се долги, па и оградава ја ставиле...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1570.- Папата Пие Петти иако од црквата ја...
1707.- Роден е италијанскиот писател Карло...
1723.- Умре англискиот архитект Кристофер Рен,...
1778.- Роден е аргентинскиот генерал и...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби