Од играчка-плачка: Си направила фризура со суперлепило, па сега сака да поднесе тужба

Инфлуенсерката Тесика Браун се прослави на интернет откако објави дека, поради недостаток на спреј, „си направила“ фризура со суперлепило. Сепак, нејзиниот мал експеримент заврши лошо, па сега веќе месец дена не може да го отстрани лепилото од главата.Тесика завршила и во амбуланта, а сега сака да го тужи производителот на суперлепилото затоа што не напишал дека тоа не се користи за коса.

На упатството на суперлепилото се наведува дека тоа е наменето за употреба на дрво, пластика, но не и за коса.Има и јасно предупредување на производот дека не смее да се нанесе на кожата и очите. Тесика поминала 22 часа во болница. Таму се обиделе да ѝ го отстранат лепилото со ацетон, но тоа ѝ го изгорело скалпот, па сега таа е бесна и се подготвува за тужба.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си одат тројца будали по железничка пруга и едниот вели:
-колку долги се овие степеници, бреее, крај немаат
Вториот вели:
-абе остај што се долги, па и оградава ја ставиле...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1570.- Папата Пие Петти иако од црквата ја...
1707.- Роден е италијанскиот писател Карло...
1723.- Умре англискиот архитект Кристофер Рен,...
1778.- Роден е аргентинскиот генерал и...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби