Уапсени Русинки кои се фотографирале голи во Дубаи

Полицијата во Дубаи уапси група жени под обвинение за ширење неморал, откако биле фотографирани и снимени голи на балкон. Видеото објавено во саботата прикажува група голи жени како стојат и се рекреираат на балконот.Осум Русинки се меѓу уапсените, како што потврди рускиот Конзулат во Дубаи. Оттаму ги опишуваат обвинувањата како „сериозни“. За кривично дело јавна разврат во Обединетите Арапски Емирати се казнува со затвор и до шест месеци и парична казна од 5.000 дирхами (околу 1.150 евра).

Бројни закони во оваа земја се засноваат на Шеријатскиот закон, а властите во минатото честопати затвораа лица и за разменување нежност или за хомосексуални односи на јавно место.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Трпе, зошто татко ти денес беше на училиште?
- Учителката го викна за да се жали од мене.
- И што стана?
- Е па ништо, учителката ми кажа сега да ја викнам мајка ми, за да се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал...
1500.- Португалскиот морепловец Педро Алварес...
1509.- Умре англискиот крал Хенри Седми, основач...
1699.- Умре францускиот писател Жан Батист...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби