Куќа во облик на брод се продава за 750.000 долари

Куќа во Мичиген (САД), во облик на параброд се продава за 750.000 долари, а нејзиното претставување на интернет привлече внимание поради необичниот изглед. Внатрешноста на куќата со пет спални соби, изградена 1930-тите, е дизајнирана да изгледа како да сте на вистински брод.

Друга одлика е директниот поглед кон езерото во близина, додека се престојува во дневната соба. Уникатната зграда изгледа како „брод што излегува од земјата“. Дизајнирана е во „морнарски стил“ и однадвор и однатре, во имиџот на 1950-тите и 60-тите.

– Вилијам Баум, страстен морнар, ја изградил куќата во 1935 година со помош на семејството и пријателите, вели неговата внука, Барбара Баум Фрити.Баум сакал да плови и поседувал неколку стари дрвени чамци. Ја искористил својата љубов кон морето и пловењето за да создаде свој, уникатен дом. Според објавата на агенцијата за недвижности, живеалиштето има една спална соба на главниот кат, две спални на горниот кат, и уште две соби на долниот кат.

Куќата изобилува со бродски мотиви – со други поморски украси и предмети расфрлани низ просторот, како што се спасувачки чамци, едра, кормило итнПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Прашуваат некој маж - колкава е веројатноста да излезе на улица и да види диносаурус ?
-0.001% - одговорил мажот
Истото прашање и го поставиле на плавуша...
-50% - одговорила...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1547.- Умре шпанскиот освојувач Ернан Кортес, кој...
1804.- Наполеон Бонапарта за францускиот цар...
1805.- Во битката кај Астерлиц, позната како...
1814.- Умре францускиот писател Донасјен Алфонс...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби