The Closer: Oтворач за шишиња што ја прекинува вашата работа кога отворате пиво

Кога завршува работата, а кога започнува слободното време?

Со развојот на технологијата, глобалната пандемија на Ковид 19 и воведувањето на работа од дома, се повеќе луѓе не знаат да дадат вистински одговор на ова прашање. Истражувањата покажуваат дека сите овие дополнителни часови негативно влијаат на целокупната благосостојба на вработените, што резултира во сe помалку време поминато со пријателите и семејството.

Heineken се справува со овој проблем преку ,,The Closer“, чуден високотехнолошки отворач за шишиња кој веднаш ги затвора сите работни апликации кога шише Heineken ќе се отвори со него. Closer е сатиричен симбол за моќта што секој работник треба да ја има на крајот од денот.

-Додека луѓето продолжуваат да се чувствуваат како да мора да работат постојано, тие забораваат дека исклучувањето е опција, вели Бруно Бертели, главен креативен директор на Publicis Worldwide, водечката агенција што ја создаде кампањата.

-Затоа го создадовме ,,The Closer“. Тоа не е само технологија, тоа е социјална провокација да им помогнеме на луѓето да видат дека притисокот да се работи постојано станува малку смешен и сите ние имаме моќ да се одјавиме и да се дружиме со нашите пријатели, додава тој.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Хасо отворил аптека. Еден ден морал да оди на службен пат, па го замолил Мујо да го замени. Кога се вратил Хасо од пат го прашува Мујо.
- Се снајде ли!
- Ееее, како не бе!
- И...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1535.- Во Тауер Грин е погубен Томас Мор,...
1885.- Францускиот научник Луј Пастер за првпат...
1893.- Умре Ги де Мопасан, француски писател,...
1971.- Во Њујорк умре Луј Амстронг, познат под...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби