„Нетфликс“ најави реално шоу засновано на „Squid Game“

„Нетфликс“ одбира учесници за реално натпреварувачко ТВ-шоу засновано на нивната најпопуларна серија на сите времиња – „Squid Game”.Според наводите, тоа нема да биде игра на живот или смрт, како во јужнокорејската дистописка драма. Наместо тоа, 456 учесници од целиот свет ќе се натпреваруваат околу „најлошата судбина да се отиде дома со празни раце“, а наградата е 4,56 милиони долари.

-Додека играчите се натпреваруваат во низа игри инспирирани од оригиналното шоу – плус нови изненадувања, нивните стратегии, сојузи и карактер ќе бидат ставени на тест бидејќи конкурентите ќе бидат елиминирани, се додава во соопштението.

Нетфликс исто така потврди дека популарната серија ќе има и втора сезона.

Во средата, платформата објави дека новото реално шоу од 10 епизоди – ,,Squid Game: The Challenge” – ќе ја понуди „најголемата еднократна парична награда во историјата на реалното ТВ“.

Учесниците мора да имаат најмалку 21 година. Тие мора да зборуваат англиски и да бидат достапни до четири недели на почетокот на 2023 година, за снимањето.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Хасо отворил аптека. Еден ден морал да оди на службен пат, па го замолил Мујо да го замени. Кога се вратил Хасо од пат го прашува Мујо.
- Се снајде ли!
- Ееее, како не бе!
- И...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1535.- Во Тауер Грин е погубен Томас Мор,...
1885.- Францускиот научник Луј Пастер за првпат...
1893.- Умре Ги де Мопасан, француски писател,...
1971.- Во Њујорк умре Луј Амстронг, познат под...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби