Несекојдневна глетка кон поларната светлина од авион

Патниците кои се најдоа на летот од Рејкјавик, Исланд, до Манчестер, Велика Британија, синоќа имале несекојдневна можност да ја видат поларната светлина. Спектакуларните слики и снимки го преплавија интернет-просторот, благодарение на пилотот што го сврте авионот „во место“ за 360 степени.

Имено, половина час по полетувањето, пилотот на „EasyJet“ го направи маневарот, за да може необичната глетка да се види од обете страни, а авионскиот персонал ги затемни светлата во кабината за да го направи искуството комплетно. Но, се чини, тие знаеле за среќната вест меѓу патниците...

Адам, еден од туристите, се враќал од романтично патување со својата девојка, каде што и ја запросил. Но, поради облачното време, не успеале да ја видат поларната светлина на Исланд.

- Отидов таму за да ја побарам мојата девојка за жена за време на поларната светлина. Така што, големо изненадување е што сепак успеавме да ја видиме во авионот, рече тој, додавајќи дека пилотот го направил овој потег за патниците десно во авионот, каде што седеле и свршениците.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
На заставник во војска му требале ситни пари за кафе. Забележал обичен војник кој бришел под во касарната и го прашал:
- Војник, дали имаш да ми раситниш 100 денари?
- Аха.
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1536.- Отсечена и е главата на Ана Болен, втората...
1649.- За првпат е употребен називот...
1762.- Роден е Јоахн Готлиб Фихте, еден од...
1802- Наполеон Бонабарта во Франција го...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби