Измамени туристи во Шпанија платиле 1.000 евра за такси

Семејство од Германија кое летувало на шпанскиот остров Гран Канарија, платило 1.000 евра за такси со коешто го обиколиле хотелскиот комплекс и стигнале до плажата, пренесува списанието „Феникс“.Според наводите, тоа возење траело три часа, а таксистот наводно претходно им рекол дека им нуди „бесплатно искуство“ да го видат хотелскиот комплекс бидејќи тоа го прават за гостите на хотелот. На крајот сфатиле дека ништо не е бесплатно.

-Штом влезеш во такси, губиш! Ние едноставно паднавме на измама... По пристигнувањето на плажа, се јави проблемот. Излезе дека тоа не било бесплатно. На крајот (таксистот, з.п.) рече дека ништо не е бесплатно, туку цената на таа тура од три часа е 1.000 евра, изјави двојката.

Семејството Фишер не е единствениот случај на ваков вид измама, па германски „Ер-те-ел“ ги предупредува Германците да бидат внимателни кога некој ќе им понуди нешто „бесплатно“ на одмор во туѓа земја.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој селанец сакал да ја помине реката со трактор, ама не знаел колку е длабока.
Здогледал некоја русокоса покрај патот.
- Невесто, рекава длабока е?
- Не!
Тргнал овој низ...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1791.- Роден е Мајкл Фарадеј, англиски физичар и...
1792.- Во екот на војната со контрареволуцијата...
1862.- Американскиот претседател Абрахам Линколн...
1933.- Во Париз почна Светскиот младински...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби