Најтажната фотографија од вселената

- Мојата најтажна фотографија до сега, напишал германскиот астронаут Александер Герст, кој ја фотографирал Газа од Меѓународната вселенска станица.На фотографијата се гледа околината на Газа со експлозии и ракети. Ова е една вознемирувачка фотографија, која Александер ја објавил на неговиот профил на Twitter.

Да ве потсетиме дека на 16-тиот ден на израелската војна, убиени се повеќе од 50 Палестинци, со што бројот на жртвите се искачи на 680. На спротивната страна има 34 мртви Израелци од почетокот на оваа војна. Меѓу жртвите во Газа има многу деца, но најмногу од жртвите се цивили.

Повеќе од 118.000 луѓе избегаа од своите домови во Газа и најдоа засолниште во некои од камповите на ОН.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Полицаец на работа на стадион, за време на утакмица се туфка ли туфка, па на крај изнервиран станува и вика:
- Па добро бе мајку му стара, не може ли да ќутите и да...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1791.- Роден е Мајкл Фарадеј, англиски физичар и...
1792.- Во екот на војната со контрареволуцијата...
1862.- Американскиот претседател Абрахам Линколн...
1933.- Во Париз почна Светскиот младински...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби