Патувања кои вредат за сите пари кои ќе ги потрошите

Без разлика дали станува за планина, море, некоја туристичка атракција, некои места едноставно ги заслужуваат сите пари кои ќе ги потрошите за да стигнете таму. Погледнете кои се тие и нареден пат, немојте да се двоумете:

Турнеја низ Мјанмар и Тајланд – од 300 до 1.000 долариПобегнете во егозтичните земји на 14 дневна екскурзија во старото кралство на југоисточна Азија. Поминете 10 дена во Мјанмар и 4 во Тајланд. Истражувајте ја прекрасната природа во околните села, посетете некој концерт, научете да згответе некое традиционално јадење и истражете ја историјата и културата на овој народ.

Турнеја со воз низ Швајцарија – 860 долари за четири денаИстражете ги Швајцарските Алпи со возот Glacier Express, кој ги поврзува планинските ресорти St.Moritz и Zermatt. Посетете ги езерата, неверојатните планини и уживајте патувајќи низ зелената природа на околните планини.

Турнеја „Game of Thrones“ во Шпанија – 8.399 долари за 12-дневна турнејаОбожавателите на „Game of Thrones“ може да ги посетат локациите од шестата сезона на оваа серија, почнувајќи од House Martell до улиците во Braavos. За време на оваа турнеја ќе добиете шанса да станете член на кралското семејство, каде што ќе научете да правите традиционално месо и риба, ќе ги обиколите атракциите во Каталонија и Андалузија и ќе ги откриете седумте Кралства.

Екскурзија низ Големиот корален гребен – 2.799 долари за пет ноќиАвантурата низ Големиот корален гребен, секогаш е одлична идеја. Резервирајте меѓународен лет за Квинсленд, Австралија, а таму може да отседнете во некој од ресортите, кои ви нудат неверојатен поглед кон океанот, да уживате во спа третманите, но и во крстарење.

Гледање Аурора Бореалис во Исланд – 4.061 долари за три денаКога сакате да искусите нешто ново, да се исполните духовно, одличен избор е набљудувањето на Аурора Бореалис во Исланд. Може да си резервирате тура со водич кој ги знае местата од каде најдобро се набљудува ноќното небо.

Авантура на пирамидите во Египет – 4.055 долари за осум дневна турнејаОбиколете ја реката Нил и истражувајте го старото кралство со водич, кој ќе ви објасни се. На ова патување ќе имате шанса да ги видите пирамидите, да се возите во приватни возила и да поминете три ноќи во луксузниот круз Nile Adventurer.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Најнова изјава на Бранко Црвенковски:
„Државата ни е на раб на длабока провалија !
Но, ако се вратиме ние на власт ќе направиме чекор напред !“
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини...
Верски календар
На денешен ден
Ден на солунските браќа Кирил и Методиј.
Православната црква во 11-от век, во чест на...
1543.- Во Фромборг, во Полска, умре Никола...
1905.- Роден е Михаил Шолохов, еден од...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби