Места во светот каде може да спиете во винско буре

Без разлика дали сте голем љубител на вино или сте во потрага по следното уникатно патувачко искуство, посетата на места каде може да се спие во винско буре станува сè повеќе популарна.

1) Quinta da Pacheca, ПортугалијаОгромни буриња поставени на имот со лозје во себе имаат вградено луксузна спална соба, приватна бања со туш, огромен кревет, приватна тераса, отвор на кровот за набљудување на ноќното небо и клима.

2) Yeatman, ПортугалијаОвој луксузен спа центар и хотел во Порто нуди хотелски соби каде креветите се поставени во винско буре.

3) Хотел Линденвирт, ГерманијаЛоциран до реката Рајна, овој шармантен хотел е во близина на полно локални винарии. Во секое буре собира двајца, а внатре има мал простор за дневен престој, приватно купатило и двоен кревет, а во цената на престојот е вклучен и појадокот.

4) Vrouwe van Stavoren, ХоландијаХотелот има 12 оригинални вински буриња конвертирани во соби, секоја со приватен тоалет, кревет, комода и телевизор. Едно од бурињата е наречено „велнес винско буре“ и во него има џакузи, туш и кабина со пареа.

5) Coup 2 Foudres, ФранцијаОвие вински буриња нудат голем кревет, кујничка, туш, телевизија и WiFi интернет пристап.

6) Cava Colchaguа, ЧилеДел од бурињата во овој „хотел“ се на два спрата, а секое од нив има над 100 години историја. Во секоја просторија може да собере најмногу 2 гости, а секое буре има клима, греење, WiFi, сателитска телевизија и приватна бања. На имотот исто така се наоѓаат спа центар, базен и лагуна.

7) Schlaf-Fass Blauburgunder, ШвајцаријаЕдно од овие буриња има кревет, а второто дел за престој и јадење. Хотелот е лоциран блиску до популарен регион полн со винарии и барови кои гостите можат да ги посетуваат.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот


- Тато, тато, каде се Алпите?
- Не знам сине. Прашај ја мајка ти, она чистеше вчера.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
1469.- Кралицата Исабела од Кастиља се омажи за...
1685.- Францускиот крал Луј XVI го поништи...
1697.- Роден е италијанскиот сликар Џовани...
1859.- Во Париз е роден Анри Бергсон, француски...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби