„Британија има талент“: Каскадер сложи Рубикова коцка додека целиот беше во оган

Каскадерот Томас Ву изведе прилично несекојдневен настап пред судиите и гледачите на популарното шоу „Британија има талент“ (Britain's Got Talent). Имено, тој се самозапали на сцената додека сложуваше Рубикова коцка.

„Ова не треба да се прикажува на семејна емисија којашто ја гледаат деца и може да се обидат да го направат истото“, „Ова е сосем неодговорно, да се прикажува ваков настап во емисија што ја гледаат деца“ - гласат дел од коментарите по натапот.

Томас прво му даде една коцка на жирито, а потоа исчезна зад темниот екран, па се појави прекриен со огноотпорен гел.

- Ќе ја решам Рубиковата коцка на најопасниот можен начин. Ќе се запалам. А, нема да ме изгаснат додека не ја наместам таа коцка... Не може да бидам запален предолго бидејќи постои опасност вистински да изгорам, изјави тој.

Водителките извикаа дека никој не смее да го проба ова дома.

Помошникот го запали, а тој почна да ја решава Рубиковата коцка... По 55 секунди, Томас успеа да ја сложи коцката и беше изгаснат со противпожарен апарат.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Што е разлика меѓу падобран и кондом?
- Па, ако падобран се дупне, еден живот помалку. Ако кондом се дупне, еден живот повеќе.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1570.- Папата Пие Петти иако од црквата ја...
1707.- Роден е италијанскиот писател Карло...
1723.- Умре англискиот архитект Кристофер Рен,...
1778.- Роден е аргентинскиот генерал и...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби