Сестрата напаѓа: Севе џабе ти е слава кога имаш тажен живот!

Сестрата на Северина, Зденка Жуниќ не е пресреќна со тоа што пејачката стапи во брак со Србин ниту пак со големата српска венчавка што изминатиот викенд беше одржана во Белград.

-Во знак на почит кон нашите роднини и пријатели, загинатите хрватски бранители и почитувајќи го маријанскиот католички морал, не го одобруваме овој естраден циркус, вели Зденка Жуниќ.

Таа и нејзиниот сопруг Здравко не присуствуваа на свадбата што се одржа во Белград, ниту пак на венчавката во Истра.

-Не го подржуваме сето ова, Србите над нас водеа вооружена војна и нè угнетуваа 50 години, а сега водат психолошка војна. Мојата сестра порасна во хрватско морално семејство, од татко Хрват и мајка Хрватица, но нејзиниот живот го презема менаџерската машинерија. Таа има планетарна слава, но сигурно има тажен живот. Се молам за нејзиното здравје и среќа, додава Жуниќ.

Не е познато како Северина реагирала на оваа изјава, но сигурно е среќна што сестра и реши да ја пропушти свадбата.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си биле американец, французин и Трпе.
Американецот се фали.
-Мојата жена е лавица!
-А мојата е тигрица , рекол французот
-И мојата жена не е човек,рекол Трпе!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
1571.- Шпанската морнарица кај Лепанта во...
1849.- Во Балтимор умре Едгар Алан По,...
1879.- Британските трупи извршија инвазија врз...
1885.- Во Копенхаген е роден Нилс Хенрик Давид...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби