Анџелина Џоли изгледаше боженствено на Critics' Choice Awards

Анџелина Џоли постојано е во центарот на медиумското внимание. Прво поради разводот со нејзиниот сопруг Бред Пит, а потоа поради шпекулациите дека таа после разводот се состанува со режисер од Камбоџа.Но, овој пат она што ги заинтигрира сите беше нејзиниот изглед на Critics' Choice Awards каде присуствуваше облечена во снежно бел фустан со горен дел од перја.

Фустанот го откриваше нејзиниот гол грб на кој дискретно беа прикажани нејзините тетоважи меѓу кои и онаа каде се опишани координатите на местата на раѓање на децата на познатата актерка, но и  на поранешниот сопруг, Бред Пит.
Изгледот на Џоли беше дополнет со сребрени кадифени високи потпетици и минимален накит.Познатата актерка немала љубовни состаноци откако се разведе од Бред Пит во 2016 година.

-Анџелина не се состанува со никој и тоа ќе биде така подолг период. Таа е фокусирана на нејзините деца и нивните потреби, тврди извор близок до неа.

На настанот таа присуствуваше заедно со својата пријателка Лун Ун, која ја има напишано книгата според која е создаден филмот „First They Killed My Father“ кој таа го поддржа.

Режидер на филмот е самата Џоли, а филмот беше номиниран за Најдобар филм од неанглиско говорно подрачје.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто е добро плавуша да седи до тебе кога возиш?
- Можеш во секое време да паркираш на место за инвалиди.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Наместа влажни коловози се бележат на повисоките планински и осојничави места. АМСМ препорачува внимателно...
Верски календар
На денешен ден
1744.- Во Неапол умре Џовани Батиста Вико,...
1793.- Во Париз е гилотиран францускиот крал Луј...
1905.- Роден е францускиот моден креатор...
1919.- Во Даблин, Конгресот на партијата "Шин...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби