И по 30 години со него, секој ден е нова авантура

Полско-францускиот режисер Роман Полански (85) и 30 години помладата француска манекенка Емануел Сење ја прославија 29-годишнината од бракот.Полански, кој е баран за силување во САД, се запозна со манекенката во 1988 година, кога таа глумеше во неговиот филм „Лудило“, заедно со Харисон Форд.

- Сo нeгo никогаш не ми е здодевно, а јас секогаш барам нешто ново. И по 30 години со него, секој ден е нова авантура, изјави Сење.Оскаровецот и парижанката се венчаа набргу по снимањето на филмот и заедно имаат ќерка Морган (25) и син Елвис (20).

Роман и Емануел заедно снимија бројни филмови, како што се „Горка Месечина" и „Деветтата врата", а лани излезе и сагата насловена „Засновано на вистинска приказна".Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Возел камионџија и паишол на калуѓерка - автостоперка. Застапал ија примил во камионот. Кога се доближиле до целта и рекол дека мора да му плати за возењето. Калуѓерката му...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
41.- Убиен е римскиот цар Гај Јулиј Калигула. Тој...
76.- Роден е римскиот цар Публиј Елиј Хадријан,...
1712.- Роден е Фридрих Втори Велики, пруски крал...
1732.- Роден е францускиот писател Пјер Огистен...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби