Мет Дејмон направи пародија на судијата Кавано и стана интернет хит

Актерот Мет Дејмон сними скеч пародија на сослушувањето на судијата Брет Кавано, кој минатата седмица во Сенатот говореше по повод обвинувањата на д-р Кристин Блејзи Форд за сексуален напад што се случил пред три и пол децении.Кавано повеќе пати се расплака при сведочењето, а имаше и периоди кога остро одговараше на прашањата на сенаторите кои ја поттикнаа истрагата против него, што Дејмон го изкарикира. Скечот беше емитуван на првата епизода од новата сезона на хумористичниот политички серијал Живо во сабота вечер.

- Дозволете ми да го кажам следното... Ќе почнам во 11 и ќе завршам брзо, до 15 ч. Прво, не го покажав говоров никому... Ова е мој говор. Има многу вакви, но овој е мој. Го напишав синоќа додека врескав во празна ќесичка од чипс, го почнува Дејмон својот говор во улога на контроверзниот судија.

Потоа ситуацијата станува уште подраматична, при што тој истакнува: - Нема да ме турнете наземи, вие кучкини синови, не знам што значи зборот „застани“.

Прашан од испитувачката пак, дали некогаш бил пијан, тој возвраќа: - Мислите - дали сум фраер!? Да.

- Ако пак, мислите дека сега сум бесен, чекајте да ме видите кога ќе стигнам до Врховниот суд... Тогаш сите ќе платите, вели Дејмон при крајот на скечот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Влегува пијаница во кафана и порачува ракија. Шанкерот го гледа пијан и го откачува:
- Искачај надвор, не служиме пијаници.
Поминуваат 10 минути пијаницата се враќа и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Виадукт Трејд исвестува дека на ден 19.08.2019 ќе се изведуваат градежни активности при поставување на индуктивни јамки на автопат, наплатна станица Тетово, патен правец Гостивар...
Верски календар
На денешен ден
1662.- Умре Блез Паскал, француски математичар,...
1850.- Во Париз умре Оноре де Балзак, француски...
1936.- Франкистите од Шпанија го застрелаа...
1973.- Полковникот Пападопулос, шеф на воената...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби