Освои Оскар за најдобра машка улога и падна од сцена

Да се добие Оскар сигурно не е мала работа, па сосема разбирливо е и да се падне од сцена во сета еуфорија поврзана со доделувањето на најпрестижните филмски награди на светот.Рами Малек (37) годинава се закити со Оскарот за најдобра машка улога за филмот „Bohemian rhapsody“ во кој ја толкуваше улогата на легендарниот Фреди Меркјури.

Актерот, за кој ова е првиот Оскар во кариерата, непосредно по завршувањето на церемонијата падна од сцената, по што мораше да интервенираат и медицинските екипи. За среќа, Малек помина без сериозни повреди и по падот се појави пред фоторепортерите за да се фотографира со преостанатите добитници.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе добил слаба оцена по географија.Кога дознал
татко му решил да му помогне на синот.Го земале глобусот и ....
-Тате,каде се наоѓа Атлански Океан?
По кусо вртење на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е сер Џошуа Рејнолдс, англиски...
1872.- Роден е Раул Амундсен, норвешки поларен...
1885.- Воспоставена е британска колонијална...
1940.- Адолф Хитлер ја издаде директивата...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби