Очајната домаќинка призна дека дала мито

Актерката Фелисити Хофман призна дека е виновна во судскиот процес за поткуп против неа и неколкумина други, кои, наводно, потплатувале престижни универзитети за прием на нивните деца.– Се изјаснувам дека сум виновна по обвиненијата на Обвинителството на САД. Целосно ја прифаќам одговорноста за мојата вина и со длабоко каење и срам ги прифаќам сите последици од сè што сум сторила, изјави актерката.

Таа изрази жалење и за болката што ѝ ја нанела на својата ќерка, на своето семејство и пријателите.

– Ќерка ми не знаеше ништо за она што го правев и имајќи го предвид исклучително лошиот пат по кој тргнав, ја изневерив… Неправдата кон неа и јавноста ќе ја носам цел живот. Мојата желба да ѝ помогнам, не е изговор за кршење на законот, ниту за нечесноста, нагласи Хофман.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе добил слаба оцена по географија.Кога дознал
татко му решил да му помогне на синот.Го земале глобусот и ....
-Тате,каде се наоѓа Атлански Океан?
По кусо вртење на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е сер Џошуа Рејнолдс, англиски...
1872.- Роден е Раул Амундсен, норвешки поларен...
1885.- Воспоставена е британска колонијална...
1940.- Адолф Хитлер ја издаде директивата...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби