ФОТО: Принцот Луис мала копија на Кејт Мидлтон

Принцот Луис наполни една година. По овој повод Кенсингтонската палата објави неколку фотографии од најмалиот син на војводата и војвотката од Кембриџ.Истите се дело на Кејт Мидлтон, која веќе некое време се занимава со аматерска фотографија, па како што ги овековечи принцот Џорџ и принцезата Шарлот, истото го направи и за најмалиот син.

За разлика од своите брат и сестра, принцот е цела копија на мама.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Бракоразводна расправа. Судијата ја прашува жената:
- Зошто сакате да се разведете од мажот?
- Затоа што не е добар во сексот.
Женски глас од салата:
- На сите им е добар,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1437.- Шкотскиот крал Џејмс Први е убиен од...
1513.- Умре папата Јулиј Втори, кој на чело на...
1613.- На рускиот престол дојде Михаил Романов,...
1677.- Во Хаг умре Барух Спиноза, холандски...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби