Со Меган добивме син! Горд сум на својата сопруга!

Војводата и војвотката од Сасекс денес добија син.

Меган Маркл беше пренесена во болница во текот на утринските часови, а Бакингемската палата сега и официјално потврди дека на свет донела здраво машко дете.

Принцот Хари со задоволство ја сподели среќната вест со светот.

-Многу сум возбуден што можам да споделам дека со Меган ова утро добивме син, едно мошне здраво момче. Горд сум на својата сопруга, изјави тој.

Принцот додаде дека иако Маркл требало да се породи уште минатата недела, сè поминало во најдобар ред.

-Мајката и бебето се одлично. Ова беше најневеројатното искуство кое што би можел да си го замислам. Како жената го прави она што го прави просто е неразбирливо, но ние сме апсолутно воодушевени и толку благодарни за целата љубов и поддршка од сите, додаде Хари.

Што се однесува до името на новороденчето, војводата откри дека допрва треба да одлучат.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе добил слаба оцена по географија.Кога дознал
татко му решил да му помогне на синот.Го земале глобусот и ....
-Тате,каде се наоѓа Атлански Океан?
По кусо вртење на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е сер Џошуа Рејнолдс, англиски...
1872.- Роден е Раул Амундсен, норвешки поларен...
1885.- Воспоставена е британска колонијална...
1940.- Адолф Хитлер ја издаде директивата...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби