Кејт го поправи принцот Вилијам: Дефинитивно не сум чичко!

Раѓањето на синот на принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл, донесе голема среќа во кралското семејство. На возбудата и нема крај, па сосема е разбирливо е да се направи и по некој интересен гаф.Принцот Вилијам, кој со раѓањето на бебето, доби внук, малку се збуни додека зборуваше со медиумите. Запрашан дали е возбуден околу новиот член на семејството, принцот рече:

- Да, апсолутно! Јас сум чичко...И ти исто!, мислејќи на својата сопруга војвотката од Кембриџ.

-Јас дефинитивно не сум чичко, му возврати таа, по што слатко се изнасмеаја на гафот.

Принцот истакна дека одвај чека да го запознае внукот во некој од наредните денови, со оглед на големата еуфорија околу породувањето. Освен тоа се пошегува дека ќе му посака добредојде на својот брат во светот без спиење, кој што доаѓа со родителството.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе добил слаба оцена по географија.Кога дознал
татко му решил да му помогне на синот.Го земале глобусот и ....
-Тате,каде се наоѓа Атлански Океан?
По кусо вртење на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е сер Џошуа Рејнолдс, англиски...
1872.- Роден е Раул Амундсен, норвешки поларен...
1885.- Воспоставена е британска колонијална...
1940.- Адолф Хитлер ја издаде директивата...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби