Моби ѝ се извини на Натали Портман

Виртуозот на електронска музика, Моби ѝ се извини на Натали Портман затоа што ја спомнал во својата автобиографија.Моби (53), чие вистинско име е Ричард Мелвил Хол, прво во книгата, а потоа и на Инстаграм двапати настојуваше дека пред 20 години бил во врска со актерката, кога таа имала помалку од 20, а тој 33 години. Таа по тој повод изјави дека „неговото сеќавање е како на чуден постар човек кој кон неа се поставил прилично морничаво“

– Како што минува времето, сфаќам дека многу од критиките за моите пишувања за Натали во мојата автобиографија „Then It Fell Apart“, се издржани. Исто така, потполно признавам дека направив превид затоа што не ѝ кажав предвреме дека ќе ја спомнам во мојата книга и беше исто толку неодговорно од моја страна што не ја почитував нејзината реакција. Многу ја почитувам Натали, поради нејзината интелигенција, креативност, како и активноста за заштита на правата на животните и жалам што можеби ја вознемирив неа или нејзиното семејство, напиша Моби на Инстаграм.

На крај, тој ѝ се извини на актерката, но и на читателите за тоа што претходно не им кажал што ќе пишува во книгата.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се шетаат две крави и по некое време едната се качува на дрво. Другата ја гледа и &иацуте; вика:
- Што правиш ма на дрво.
- Еве, јадам јаболка.
- Па ова дрво не е јаболка,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На...
Верски календар
На денешен ден
1844.- Роден е Илја Ефимович Рјепин, руски...
1850.- Роден е Хенри Алберт Ги де Мопасан,...
1858.- Поставен е првиот трансатлантски кабел со...
1884.- На влезот во Њујоршкото пристаниште е...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби