Тејлор Свифт е најплатената јавна личност

Според најновата „Форбс“-листа 100 најплатени јавни личности од светот на музиката, спортот и забавата, „од Холивуд до Боливуд”, на врвот е пејачката Тејлор Свифт со 185 милиони долари. По неа следи ѕвездата од реалните шоуа, Кајли Џенер со нејзините 170 милиони, а на трето место е сопругот на нејзината сестра – Каније Вест, со заработени 150 милиони долари.Листата се прави еднаш годишно, а на најновата дури третина од луѓето не се од САД.

Меѓу првите десетмина се и тројца фудбалери – Лајонел Меси од Аргентина (место број 4), со 127 милиони долари заработка, Португалецот Кристијано Роналдо (6), со 109 милиони долари заработка и Бразилецот Нејмар со 105 милиони долари заработка. Меѓу нив е и мексиканскиот боксер Сантос „Канело“ Алварез

На топ листата се и британскиот музичар Ед Ширан, групата „Иглс“, забавувачот Д-р Фил, натаму: Роберт Дауни Џуниор, Скарлет Јохансон, Бредли Купер, Пол Рад и други.

Листа се прави на основа на заработката, а овогодишната е направена имајќи ги предвид приходите остварени меѓу 1 јуни 2018-та и 1 јуни 2019-та година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Еден човек доаѓа во едно село, среќава двајца селани на сред село и му се обраќа на едниот.
- Каде е кметот?
- Сее!
- Сее? Сред зима?
На тоа се надвоврзува другиот селанец:
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
1889.- Роден е Волтер Липман, северноамерикански...
1903.- Над селото Цапари, на Пелистер се водеше...
1939.- Во Лондон умре Сигмунд Фројд, австриски...
1984.- Во Струга умре Владо Малески, македонски...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби