Мараја Кери открива: Спиев само со петмина

Еден од најмоќните вокали на светот, Мараја Кери не бега од незгодни прашања. Па, така, во интервју за „Cosmopolitan”, говорејќи за својот личен живот, таа откри дека спиела само со петмина мажи.– Не сум имала многу мажи, но сите беа различни. Вo кревет сум била со само пет луѓе во целиот живот, па мислам и дека сум „невина“ во споредба со некои свои колешки, се пошегува пејачката која е на самиот праг од шестата деценија од животот.

Од 1993-та до 1998-ма година, Мараја беше омажена со музичкиот продуцент Томи Мотола, а по него две години беше во врска со пејачот Луис Миѓел. Потоа, во 2008-ма се омажи за Ник Кенон, исто така пејач. Откако во 2016 се разведе од него, се сврши со австралискиот милијардер Џејмс Пакер.

Поп-дивата во овој миг е во врска со 13 години помладиот танчер Брајан Танака. Тоа е сè што јавноста знае за неа.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се враќа Мујо дома од работа и ја затекнува Фата со Хасо:
- Добро бе Хасо, биваше ли ова да ми го направиш?! Па заедно во школо одевме, најдобри другари бевме, кум ми беше на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
9.- Роден е римскиот цар Тит Флави Веспазијан,...
1095.- На црковен собир во Клермон папата Урбан...
1626.- Папата Урбан III ја освети црквата „Свети...
1697.- Роден е англискиот сликар Вилијам Хогарт,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби