Елтон Џон го платил летот на принцот Хари и Меган за Ница

Британскиот музичар Елтон Џон застана во одбрана на војводата и војвотката од Сасекс, Хари и Меган, во однос на „искривените и злонамерни” известувања на медиумите за патувањето на брачниот пар со бебето Арчи во Ница, Франција.Поп-пејачот, инаку долгогодишен пријател на покојната принцеза Дијана, на Твитер напиша дека чувствува должност да го заштити младото семејство од медиумите, со оглед на тоа дека медиумите придонеле за прераната смрт на мајката на Хари.

Во соопштението стои дека Елтон и неговиот партнер Дејвид се тие кои го платиле летот на војводата и војвотката со приватен авион, оти сакале тие да имаат високо ниво на безбедност.– По напорната година, исполнета со тешка работа и посветеност на добротворната дејност, Дејвид и јас сакавме младото семејство да има безбеден приватен одмор и ние да имаме мир во нашиот дом, напиша пејачот.

Принцезата Дијана загина во Париз 1997 година, а потоа седум фотографи беа обвинети за убиство од небрежност. Обвиненијата беа отфрлени.

Патувањето на Хари и Меган го привлече вниманието на медиумите. Изминативе денови на интернет кружеа матни фотографии како тие излегуваат од приватен авион, а таблоидите пишуваа дека ова е трето нивно патување со приватен авион летово.

Општиот впечаток, според многумина, е дека британските таблоиди последниве години се доста сурови кон Меган Маркл. Така, на пример, принцот Хари во 2016-та година преку соопштение остро реагираше на „расистичките и сексистички медиумски наслови“ околу својата, тогаш – девојка, изразувајќи, меѓу другото и загриженост за нејзината безбедност.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Влегува некој дедо во аптека и бара четврт апче вијагра.
- Добро бе стари, знам дека пензијата ти е мала, ама за твои години ти требаат барем 2 апчиња.
- А бре сестро, ми...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
916.- Во Охрид умрел свети Климент Охридски,...
1776.- Се родил Лоренцо Романо Амадео Карло...
1883.- Во Велес се родил Панко Брашнаров,...
1919.- Во Монтекатини умрел Руџеро Леонкавало,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби