Таткото на Меган Маркл ја моли за слика од внукот

Од извори блиски до војвотката од Сасекс, Меган Маркл, медиумите дознаваат дека пред извесно време, таа му напишала трогателно писмо на својот татко.Таткото на Маркл ја молел војвотката и принцот Хари да се смират со него, за тој да може да си го види внукот…Сепак, деновиве пак ги критикуваше поради „нивното лицемерие и нечесност“.

Имено, Томас Маркл за „Дејли Мејл“ изјави дека се надевал дека доколку не го види бебето Арчи, барем ќе добие слика од него, но тоа не се случило.

– Би сакал да ми испратат фотографија на Арчи, за да можам да ја врамам и да си ја ставам на ѕидот, до таа на Меган. Нели е тоа она што секој дедо би го посакал? Би сакал да знам дали го има препознатливиот нос на Меган. Понекогаш ми се чини дека луѓето мислат дека не ја сакам ќерка си. Многу ја сакам!, вели 74-годишниот Томас во интервјуто.Натаму, тој вели дека се надевал дека откако ќе стане мајка, Меган ќе омекне и „ќе му подаде рака“.

Томас Маркл го избегнуваше интересот на јавноста со месеци.

– Тоа го правев само за на мојата ќерка да не ѝ предизвикам стрес и негативни емоции во бременоста, истакна тој.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Еден човек доаѓа во едно село, среќава двајца селани на сред село и му се обраќа на едниот.
- Каде е кметот?
- Сее!
- Сее? Сред зима?
На тоа се надвоврзува другиот селанец:
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
1889.- Роден е Волтер Липман, северноамерикански...
1903.- Над селото Цапари, на Пелистер се водеше...
1939.- Во Лондон умре Сигмунд Фројд, австриски...
1984.- Во Струга умре Владо Малески, македонски...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби